Підкладка: функції, характеристики, як вибрати.
Підкладка під ламінат, паркетну дошку.
Її основні функції та характеристики.
Основа – це матеріал, який використовують під підлоговим покриттям.
Виникає питання: а чи потрібна підкладка? Яке її основне призначення, які її функції? Можливо, це лише зайві витрати, а їх під час ремонту достатньо?
Відразу відповімо. Підкладка - дуже важливий елемент облаштування вашого статі. Вона - гарантія того, що ваш стать не втратить свої основні функції, не втратить зовнішній вигляд і прослужить вам довго без ремонту.
Отже,
1. Поверхня підстави підлоги найчастіше далека від ідеальної спочатку. Крім того, вона може деформуватися в результаті неправильної експлуатації або інших причин, і підлогове покриття почне потихеньку просідати, розтріскуватися і виходити з ладу. Щоб цього не сталося, виручає підкладка. Звичайно, якщо нерівність підлоги значна, вона вам не помічник. Якщо ж кривизна підлоги близько 3 мм на метр погонний, то товста підкладка допоможе вирівняти підлогу. Функція вирівнювання підлоги - одна з її основних.
2. Звукоізоляція. Багато видів підлогового покриття видають неприємний шум при ходьбі, щоб цього уникнути використовують підкладку.
3. Волого - і теплоізоляція. Особливо це актуально для мешканців приватних будинків і перших поверхів багатоповерхівок. Підкладка перешкоджає проникненню вологи під підлогове покриття і догляду теплого повітря з приміщення через підлогу.
Виходячи з перерахованих властивостей підкладки, ми рекомендуємо використовувати її в обов'язковому порядку при укладанні підлогового покриття, і підлога прослужить вам вірою і правдою довгі роки.
Як правильно вибрати підкладку.
Зараз вже нікого не треба переконувати, що підкладка – необхідна складова хорошого підлоги і запорука комфорту вашого будинку.
Завдяки своїм характеристикам вона перешкоджає просіданню підлогового покриття при нерівностях підстави підлоги, не пропускає холод і вологу бетонної стяжки, не дає йти тепла з приміщення і служить прекрасним звукоізолятором, гасить шум ваших кроків і інші звуки вашого дому або сусідів знизу.
Одна проблема - яку саме вибрати для свого приміщення, для свого підлогового покриття, для своїх умов життя.
Треба відзначити, що на ринку представлено декілька видів підкладки. Це: пенополиэтиленовая, пенополистерольная, пробкова, бітумно-пробкова, хвойна, фольгована.
Розглянемо їх переваги і недоліки.
Пенополиэтиленовая. Екологічна, зручна в укладанні, не піддається впливу різних мікроорганізмів, але недовговічна, швидко втрачає первинні характеристики.
Пенополистерольная. Завдяки своєму складу, має хороші волого - і теплоізоляційні властивості, добре вирівнює поверхню підстави підлоги (це, правда, не у всіх виробників), витримує великі навантаження, але через 7 років вам, можливо, доведеться її поміняти, тому що вона може втратити свої властивості. До того ж, вона при горінні стає дуже токсичною.
Пробкова. Виготовляється з натуральних матеріалів, екологічно чиста, не схильна до впливу грибків, прекрасно зберігає тепло, але не всім по кишені.
Бітумно-коркова. Виготовляється з бітуму, крафт-паперу і пробки.
Термін служби довгий, володіє хорошими амортизуючими властивостями, дуже міцна, але не зовсім безпечна для здоров'я. При нагріванні бітум виділяє токсичні речовини, тому в житлових приміщеннях не рекомендується використовувати.
Хвойна підкладка (деревно-волоконної). Досить популярна у споживача. Добре пропускає повітря, «дихає», але не дуже гнучка (порівняно з пробкою, наприклад). З іншого боку, на підлозі гнучкість їй і не потрібна.
Фольгована підкладка. Приваблює тим, що здатна створювати так званий ефект термоса. Буває як односторонній, так і двосторонній.
Поліетиленова плівка. Підходить в якості підкладки плівка товщиною 0,2 мм. Укладається з 20-сантиметровим нахлестом. Бюджетний варіант, який забезпечить вологонепроникність.
В принципі, всі види підкладок сучасні і добре справляються зі своїми функціями – вирівнювання поверхні, тепло-, волого - і шумоізоляції – практично під будь-яким підлоговим покриттям.
Питання вибору підкладки – це питання ваших пріоритетів і матеріальних можливостей. За великим рахунком, це питання довговічності, безпеки для здоров'я і питання ціни. У кожного з нас ставлення до цих речей індивідуально. Можливо, не має сенсу стелити під недорогий лінолеум або ламінат дорогу пробкову підкладку але треба розуміти, що робите це ви для себе, жити в своєму будинку або квартирі збираєтеся, швидше за все, довго. Може, і варто задуматися, що цей вид підкладки не виділяє токсичних речовин, антиалергенів і довго вам прослужить. Ви можете згодом поміняти підлогове покриття, залишивши колишню підкладку.
Під дорогі види підлогового покриття практичніше буде витратитися на хорошу основу, яка гарантовано посприяє довгого служіння вашого статі.
Що більш доцільно – вибирати вам.
І ще важливий момент: матеріал підкладки повинен бути стійким до цвілі, не привабливим для гризунів і нетоксичним для людини.
Якщо у Вас залишилися питання, звертайтеся до нас за консультацією. З радістю допоможемо Вам вибрати підходящий варіант!
- При обробці терасної дошки з деревно-полімерного композиту (ДПК) застосовуються аналогічні методи та інструменти, які використовуються при роботі з твердим деревом. Для забезпечення правильної обробки рекомендується використовувати пилки з загартованим лезом або з переможними зубами. Зазвичай до них входять: електричний дриль або шуруповерт, дискова пила, викрутки, рівень, молоток та будівельна рулетка. За допомогою матеріалу на основі ДПК ви можете реалізувати будь-які власні та сміливі...
- Компактна та елегантна форма ручки, характерна для Made in Italy, робить її досконалістю в галузі та ідеальним рішенням для модернізації внутрішніх дверей. Встановлення ручки відбувається швидко та інтуїтивно зрозуміло, і вона сумісна з усіма існуючими механічними замками DIN. MA1A ISEO працює від батареї, що забезпечує надійну роботу навіть у разі відключення електроенергії. Завдяки технології RFID та Bluetooth ви можете відкрити її за допомогою смартфона, картки КОРИСТУВАЧА, Apple Watch